Cesta Tomáše Hudečka na radnici Prahy

Projděte si ji zde

Vše ovládáte skrolovánim dolů, nebo pomocí šipek.

červen 2014, první rok

Po roce ve funkci primátora jsem mateřskou stranou TOP 09 nominován na post lídra v nadcházejících komunálních volbách. Jsem přesvědčen, že i za poměrně krátkou dobu jsme vyřešili mnohé z nakupených problémů. Zejména jsme pak připravili město k rozvoji a prosperitě. Přístup, kdy se soustředíme na klíčové otázky dlouhodobého rozvoje města, chci zachovat i nadále. Jsem rád, že se tento přístup dočkal ocenění a stal se i důležitou součástí programů jiných politických uskupení. Praha je jedno z nejkrásnějších měst na světě. Musí být i nejlepší pro život všech generací. Vydal jsem se na cestu k naplnění tohoto cíle a chci v ní pokračovat. Společně s vámi.

červenec 2013, komunikace

Záhy po mém zvolení do funkce primátora jsme zahájili pravidelnou komunikaci s občany, která městu v předchozích letech tolik chyběla. Radnice je nyní lidem a jejich podnětům otevřena jako nikdy v minulosti. Občan má mít možnost radnici a její rozhodování ovlivňovat po celé volební období a ne pouze jednou za 4 roky, když jsou volby. Kromě pravidelných setkání na jednotlivá témata jsme letos navíc zavedli formu on-line komunikace radních s občany na stránce dotazy.praha.eu.

červen 2013, primátorem

Na post primátora jsem nastupoval s jasnou vizí: Praha musí být bohatá a úspěšná, bezpečná a vstřícná k životu. A také se musí vyčistit všechen ten binec, který jsme podědili. Boj s kmotrovskými strukturami někdy bolí, jak jsem se přesvědčil, když na mě a mé kolegy za řešení starých hříchů ODS podala státní zástupkyně obžalobu.

květen 2013, saxofon

K narozeninám jsem dostal saxofon. Ve volných chvílích nakupuji noty a večer si rád zahraju. Je to jedinečná relaxace.

2013, povodňová vlna

Někteří politici udělají cokoli, aby byli vidět. Stačí si přitom vzít na sebe reflexní vestu a hned jste mnohem viditelnější. Dnes s nadsázkou říkám, že mě do primátorského křesla vynesla povodňová vlna. Díky nasazení mnoha lidí, výborné práci krizového štábu a mých kolegů z magistrátu jsme další povodně zvládli. Velká voda je zkrátka můj osud a téma, které mě provází už od studií.

2011, náměstkem primátora

Strana TOP 09, kam jsem vstoupil již záhy po jejím založení, se v listopadu dostala do městské rady a já se stal prvním náměstkem primátora. Na starost jsem dostal územní plán hlavního města. Bylo co měnit, Praha se svým přístupem zasekla někde na konci 19. století. Zavedl jsem nový, transparentní způsob územního plánování, jaký mají světové metropole, a zamezil tak manipulaci s pozemky.

2010, zastupitelem

Stal jsem se pražským zastupitelem. TOP 09, ač vítěz voleb, nejprve skončila v opozici a já se učil roli opozičního komunálního politika. Už tehdy jsem se snažil přimět vedení města, aby se věnovalo jeho dlouhodobému rozvoji. Bojoval jsem také proti zmanipulovaným zakázkám.

2009, TOP 09

Jako proevropsky orientovaný konzervativec jsem dlouho politiku pozoroval zvnějšku. To se změnilo ve chvíli, kdy vznikla TOP 09, jíž jsem se stal záhy součástí. Lákala mě vize jasné pravicové politiky, nezatížené vazbami na všemožné kmotrovské struktury. Druhým hnacím motorem pak byl Jiří Paroubek. Jeho způsob politiky, tedy kombinace buranství, bezobsažnosti a naprostého podřízení marketingovým poučkám mě děsí dodnes.

2005, trenérem

Stal jsem se trenérem standardních tanců a podařilo se mi vytáhnout několik nadějných párů do těch nejvyšších kategorií, až k titulu mistrů ČR. Naučilo mě to pracovat s týmem, z čehož čerpám i při své současné práci.

2003, pedagogem

Po disertační práci jsem se stal pedagogem na katedře aplikované geoinformatiky a kartografie Přírodovědecké fakulty UK a věnoval se i vědě. Na drobný úvazek přednáším dodnes. Díky kontaktu s mladými lidmi jsem neustále konfrontován s novými postřehy a názory, což je neocenitelné plus.

2002, téma: povodně

Státnice a téma povodně, které mě dostihlo již podruhé v životě. Vítězně (na jedničku) jsem je zdolal, pravda, zatím jen slovně. Po škole jsem se natrvalo přestěhoval do Prahy, kterou záhy poté zasáhla ničivá stoletá voda. Téma povodní dominovalo i mému doktorskému studiu na Karlově univerzitě. Základem mých studií byl ale regionální rozvoj, geografie města a dopravy a ekonomická geografie. Primátora ani starostu to z vás pochopitelně neudělá, ale lepší obor pro řízení města u nás na univerzitách zřejmě není.

1999, moje dvacáté narozeniny

1997, studia

Odmaturoval jsem a rozhodl se věnovat předmětům, které mě nejvíc bavily: zeměpisu a matematice. Logickou volbou bylo studium geografie na Přírodovědecké fakultě. V té době jsem také poprvé na vlastní kůži zažil ničivou sílu povodní.

1995, moje patnácté narozeniny

1994, klasický tanec

V tanečních jsem objevil lásku a vášeň – klasický tanec. Ač se to nemusí zdát, je to tvrdý sport a velká dřina. Dodnes si o víkendu tu a tam najdu čas, abych si zatrénoval.

1989, kanoistika

Sportovat jsem ale začal už v 10 letech. Tehdy jsem se věnoval fyzicky hodně náročnému, ale krásnému koníčku – závodní kanoistice. Lodě mám rád dodnes, ať už jako příležitostný kanoista nebo coby cestující na palubě výletního parníku. Jak pádlování, tak sportovní tanec mě naučily houževnatosti. Nelze se vzdávat, když se zrovna nedaří: jsem zvyklý dotahovat věci do konce.

1987, hudba

Do mého života vstoupila klasická hudba. Začal jsem hrát na flétnu, klavír a klarinet. Ani hodiny strávené cvičením mi vážnou hudbu nijak nezprotivily. Stále mě její síla motivuje a uklidňuje. Na piano jsem nedávno začal hrát znovu.

1985, moje šesté narozeniny

1983, tříkolka

Tříkolka byla první dopravní prostředek, který jsem sám řídil. Dnes jezdím nejčastěji metrem a tramvají a z osobních dopravních prostředků střídám automobil a kolo. Obojí má své výhody. Auto používám zejména o víkendech, pro cestování centrem města v dopravní špičce pak volím elektrokolo.

1981, moje třetí narozeniny

1979, Olomouc

Narodil jsem se v Olomouci v době, kdy vrcholila komunistická normalizace, Blanka byla pouze dívčí jméno a Opencard – takovou věc ještě nikdo nevymyslel.

Zdroj fotografií je Hlavní město Praha a rodinný archív.